XXIII Tydzień Zwykły. Komunikaty duszpasterskie.

1. „Któż z ludzi rozezna zamysł Boży albo któż pojmie wolę Pana?” – Zastanawia się starożytny autor Księgi Mądrości. Jest to dostrzegalne w postawie Jezusa, który przypomina, że nie wystarczy iść za Nim, by być uczniem. Trzeba zachować wierność swemu krzyżowi, a także roztropność i odpowiednią hierarchię w powołaniu, pozostawiając nawet najbliższych. To wszystko sprawia, że tłum idący za Mistrzem przerzedza się i rozprasza. Maleńka wspólnota osób, którzy przyjęli słowo Boże, a nie wielki i niestały tłum stanie się zaczynem Kościoła.

2. W czwartek przypada Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej).

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, pragnące przystąpić w naszej parafii do I Komunii św. w 2023 roku. 

4. Przypominamy o 4-dniowej pielgrzymce na Dolny Śląsk od 29 września do 2 października. Koszt 820 zł.

5. Krąg biblijny rozpocznie swój cykl spotkań 12 września (od następnego poniedziałku). 

6. Polecamy lekturze Tygodnik „Idziemy/Ład Boży”, a w nim m.in. artykuły: Na skale czy na piasku?; Kościół naszych marzeń; Kryzys i nadzieja; Lekcja dla wszystkich. Zachęcamy także do zapoznania się  z innymi pismami i ulotkami.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Wiktor Chruściel, kawaler z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie i Marta Patrycja Cieloch, panna z par. Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie (zapowiedź II).

8. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowych w ubiegłą niedzielę.

9. Składamy „Bóg zapłać” p. Adamowi Desce za 200 zł, anonimowej ofiarodawczyni za 100 zł, a także darczyńcom, którzy w sierpniu przekazali na konto parafialne 150 zł i 3 datki po 100 zł na remont kancelarii i nową ambonę.

10. Wszystkim naszym gościom, parafianom i sympatykom, dziękując za wspólnotę modlitwy, życzliwość i ofiary życzymy błogosławionego, a przede wszystkim spokojnego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Diezecja Włocławska

Kontakt
📍   Św. Jana 3, 87-800 Włocławek
✉️ E-mail: swjan@diecezja.wloclawek.pl
📞     Tel.: 667 565 774