XXI Tydzień Zwykły. Komunikaty duszpasterskie.

1. „Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?” (Łk 13,23). Pytanie skierowane do Mistrza wyraża troskę o najważniejszą sprawę dla człowieka, o jego zbawienie. Jezus porównuje to do „wchodzenia przez ciasną bramę”. Sama znajomość Chrystusa nie gwarantuje zbawienia. Wiara w Niego i zasady moralne, szczególnie odrzucenie niesprawiedliwości, stają się drogą, która prowadzi ku szczęściu wiecznemu.

2. W piątek przypada Uroczystość NMP Jasnogórskiej, której obraz znajduje się w ołtarzu głównym. U nas centralna uroczystość, powiązana z rocznicą ocalenia Włocławka przed bolszewikami w 1920 roku, będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00. Obchody rozpoczniemy od modlitwy w intencji poległych, złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy przed obeliskiem przy kościele. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie: delegacje, asystę, parafian, Włocławian i gości. Mszy św. w kościele będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Krzysztof Konecki.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
a) w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej .
b) w środę święto św. Bartłomieja, apostoła
c) w sobotę wspomnienie św. Moniki

4. W poniedziałek (22 sierpnia) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, połączoną z Nowenną do św. Rity i błogosławieństwem róż. Zachęcamy do składania intencji w skrzynce na bocznym ołtarzu, a także propagowania tego nabożeństwa wśród krewnych i znajomych.

5. Są jeszcze wolne miejsca na 4-dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk od 29 września do 2 października. Koszt 820 zł.

6. Jak każdego roku, 7 września wyruszy z klasztoru Pielgrzymka Piesza z Włocławka do Skępego (już 416). Wszystkich chętnych pątników prosimy o zgłaszanie się w zakrystii oo. franciszkanów. Dla osób, które nie mogą udać się pieszo przewidziane są autokary, które zawiozą i przywiozą pielgrzymów 8 września. Szczegółowe informacje są umieszczone na plakacie w gablocie w kruchcie.

7. Polecamy lekturze Tygodnik „Idziemy/Ład Boży”, a w nim m.in. artykuły: Po co celibat?; Ostatnia droga pasażerki – o zmarłej niedawno pisarce i więźniarce KL Auschwitz Zofii Posmysz; Ks. Piotr Wawrzyniak - król czynu – o wybitnym społeczniku, działającym pod zaborem pruskim w XIX-wiecznej Wielkopolsce. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi pismami i ulotkami.

8. W piątek ze względu na przypadającą uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna, a także nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Eryk Woźniak, kawaler z par. Zbrachlin i Katarzyna Skrzypek, panna z par. tutejszej (zapowiedź I); Łukasz Paliwoda, kawaler z par. Wniebowzięcia NMP w Radziejowie i Ilona Sujecka, panna z par. tutejszej (zapowiedź I).

10. Składamy „Bóg zapłać” za anonimowe ofiary w wysokości: 300 zł, 100 zł i 50 zł, przekazane w minionym tygodniu na remont kancelarii i nową ambonę.

11. Wszystkim naszym gościom, parafianom i sympatykom, dziękując za wspólnotę modlitwy, życzliwość i ofiary życzymy błogosławionego, a przede wszystkim spokojnego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże.

Diezecja Włocławska

Kontakt
📍   Św. Jana 3, 87-800 Włocławek
✉️ E-mail: swjan@diecezja.wloclawek.pl
📞     Tel.: 667 565 774