XXVII Tydzień Zwykły. Komunikaty duszpasterskie.

1. Apostołowie byli tak blisko Pana Jezusa. Widzieli wszystko, co czynił, słuchali Go każdego dnia. Ale w konkretnych sytuacjach potrafili wykazać się zaskakującym brakiem wiary. Piotr, kiedy zrobił kilka kroków po wzburzonym jeziorze, zaczął tonąć.
Wiara to nie kapitał, który można gromadzić czy odkładać. Wiara to wierność, wytrwałość i ciągły wzrost, to „ziarno gorczycy”. Dlatego prośmy za apostołami: „Panie, przymnóż nam wiary”. 

2. W tym tygodniu Kościół w liturgii obchodzi następujące święta i wspomnienia:
a) we wtorek św. Franciszka z Asyżu
b) w środę Rocznicę Poświęcenia Katedry włocławskiej (611-tą)
c) w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, naszej diecezjanki
d) w piątek NMP Różańcowej.

3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30 oraz do wstępowania do Koła Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy za kapłanów i o powołania do szczególnej służby w Kościele. W naszej parafii to również dzień spotkania Wspólnoty Różańca Rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci i wnuki. Zapraszamy na godz. 17.30.

5. W pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od godz. 17.30, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed rozpoczęciem Mszy św. wieczornej (na zakończenie różańca).

6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 w szczególny sposób zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne. Prosimy na to spotkanie przynieść różańce do poświęcenia. Za tydzień także, dla celów statystycznych, w kościołach w Polsce nastąpi liczenie wiernych. 

7. W zakrystii do nabycia są kalendarze na rok 2023 w różnym formacie i przystępnej cenie, przysłane z Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników. Ponadto jest także jeden egzemplarz-cegiełka w cenie 50 zł i stanowi wsparcie na cel charytatywny.

8. Polecamy lekturze Tygodnik „Idziemy/Ład Boży”, w którym znajdziemy m.in. artykuły poświęcone tematyce różańca, roli aniołów w naszym życiu, a także analiza bieżących wydarzeń społecznych i kulturalnych. Informujemy, że od dziś gazety będą rozprowadzane w zakrystii. 

9. Od jutra będzie możliwość zamawiania tzw. wypominek za zmarłych, których będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu przed Mszami św. przedpołudniowymi w każdą niedzielę w ciągu roku.  

10. Składamy „Bóg zapłać” anonimowym darczyńcom za ofiary, przekazane w minionym tygodniu na remont kancelarii i nową ambonę w wysokości 1000 zł, 500 zł i 300 zł, a także za datek 500 zł, złożony na rozwój kultu św. Rity. Ponadto na konto parafialne we wrześniu wpłynęły ofiary w wysokości 300 zł, 150 zł oraz 3 po 100 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

11. Wszystkim naszym gościom, parafianom i sympatykom dziękując za obecność, wspólną modlitwę, życzliwość i ofiary, życzymy błogosławionego i pogodnego tygodnia. Szczęść Boże.

Diezecja Włocławska

Kontakt
📍   Św. Jana 3, 87-800 Włocławek
✉️ E-mail: swjan@diecezja.wloclawek.pl
📞     Tel.: 667 565 774