XXV Tydzień Zwykły. Komunikaty duszpasterskie.

1. Jezus przekonuje dziś, że operowanie dobrami materialnymi ujawnia charakter człowieka. „Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. W ten sposób Chrystus Pan wskazuje na właściwe miejsce pieniądza. On ma służyć życiu, egzystencji – sobie i innym. Ileż dobrego dzieje się każdego dnia dzięki pieniądzom poprzez darowizny, pomoc potrzebującym, zbiórki dla chorych i wsparcie dobrych uczynków. 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
a) we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy (męczenników koreańskich)
b) w środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty 
c) w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny 

3. W czwartek (22 września) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, połączoną z Nowenną do św. Rity i błogosławieństwem róż. Zachęcamy do składania intencji w skrzynce na bocznym ołtarzu, a także propagowania tego nabożeństwa wśród krewnych i znajomych.

4. Z powodu niewystarczającej ilości osób, odwołujemy planowaną pielgrzymkę na Dolny Śląski. Osoby, które już wpłaciły wymaganą kwotę, prosimy o zgłaszanie się do ks. Łukasza po jej odbiór.

5. Polecamy lekturze Tygodnik „Idziemy/Ład Boży”, w którym znajdziemy artykuły: o roli mediów i sile manipulacji, o sanktuarium o. Pio, o parafii bł. teściowej, o czasach potęgi Rzeczypospolitej.
 
6. Składamy „Bóg zapłać” anonimowym darczyńcom za dwie ofiary po 200 zł oraz 120 zł i 100 zł, przekazane na remont kancelarii i nową ambonę.

7. Wszystkim naszym gościom, parafianom i sympatykom, dziękując za obecność, wspólnotę modlitwy, życzliwość i ofiary życzymy błogosławionego, a przede wszystkim spokojnego i zdrowego tygodnia.  Szczęść Boże.

Diezecja Włocławska

Kontakt
📍   Św. Jana 3, 87-800 Włocławek
✉️ E-mail: swjan@diecezja.wloclawek.pl
📞     Tel.: 667 565 774