XX Tydzień Zwykły. Komunikaty duszpasterskie.
1. „Czy sądzicie, że przyszedłem, aby dać ziemi pokój? Ależ nie! – mówię wam – raczej rozłam” (Łk 12,51). Jezus nie jest siewcą podziałów, wręcz przeciwnie, główną Jego troską jest jedność. To trudne zdanie jest potwierdzeniem prawdy, losu, który czeka Jego wyznawców. Ewangelia, którą głosi Jezus jest często znakiem sprzeciwu. Bezkompromisowa wierność Ewangelii od samego początku była powodem prześladowań uczniów, lecz opór wobec niej, jest miarą autentyczności jej głoszenia.
2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to jedno z sześciu świąt w ciągu roku, w które każdy wierny zobowiązany jest do uczestnictwa we Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu błogosławimy kwiaty i zioła. To również święto państwowe i Wojska
Polskiego, z racji 102-giej rocznicy tzw. cudu nad Wisłą i pokonania bolszewickiej nawały, siejącej śmierć i zniszczenie. Dlatego w tym dniu modlimy się również w intencji naszej Ojczyzny.
3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
a) w środę św. Jacka .
b) w sobotę św. Bernarda
4. W piątek przypada 8-ma rocznica śmierci ks. Bolesława Cieślaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
5. Są jeszcze wolne miejsca na 4-dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk na przełomie września i października. Koszt 820 zł.
6. Polecamy lekturze Tygodnik „Idziemy/Ład Boży”, a w nim m.in. artykuły: Wniebowzięta: nasza Matka i wzór; Cud, który zatrzymał Rosję; Bolszewicy jak naziści? Zachęcamy także do zapoznania się z innymi pismami.
7. Składamy „Bóg zapłać” za anonimową ofiarę w wysokości 800 zł, przekazaną w minionym tygodniu na remont kancelarii i nową ambonę.
8. Wszystkim naszym gościom, parafianom i sympatykom, dziękując za wspólnotę modlitwy, życzliwość i ofiary życzymy błogosławionego, a przede wszystkim spokojnego i zdrowego tygodnia.
Szczęść Boże.

Diezecja Włocławska

Kontakt
📍   Św. Jana 3, 87-800 Włocławek
✉️ E-mail: swjan@diecezja.wloclawek.pl
📞     Tel.: 667 565 774