XXIV Tydzień Zwykły. Komunikaty duszpasterskie.

1. Dzisiejsza liturgia słowa uświadamia nam, że potrzebne jest bardzo wyraźne rozróżnienie pomiędzy pobłażliwością wobec zła, a miłosierdziem dla grzesznika. Jezus jest bezwzględny dla grzechu i zła do tego stopnia, że poprzez swoją mękę i śmierć je unicestwi. Jednocześnie On uobecnia niezgłębione miłosierdzie dla grzesznika, pogubionego i pokonanego przez skutki grzechu. To właśnie dla grzeszników obecność Chrystusa jest najważniejsza – ich przyciąga najmocniej, bo najbardziej Go potrzebują.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
a) we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma
b) w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego 
c) w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej
d) w piątek wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana

3. W sobotę przypada 83-cia rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, o której przez wiele lat nie wolno było mówić. Pamiętajmy w tym dniu nie tylko o wszystkich ofiarach zbrodniczego komunizmu i stalinizmu, ale także o tych Polakach, którzy nie ze swojej winy, pozostając poza wschodnią granicą umiłowanej Ojczyzny, dają i dziś piękne świadectwo przywiązania do macierzy.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne uczniów z klas VI-VIII, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

5. Są jeszcze wolne miejsca na 4-dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk od 29 września do 2 października. 

6. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego, który tym samym zainauguruje działalność w nowym roku duszpasterskim. Przy okazji zachęcamy do większego zaangażowania się w działające już w parafii: Koła Żywego Różańca, Wspólnotę Różańca Rodziców oraz Służbę Liturgiczną.  

7. Polecamy lekturze Tygodnik „Idziemy/Ład Boży”, w którym znajdziemy relację z naszych uroczystości odpustowych, a także „List do Pani” i „Wzrastanie”. 

8. Składamy „Bóg zapłać” anonimowym darczyńcom za 100 zł i 50 zł, przekazane na remont kancelarii i nową ambonę.

9. Wszystkim naszym gościom, parafianom i sympatykom, dziękując za obecność, wspólnotę modlitwy, życzliwość i ofiary życzymy błogosławionego, a przede wszystkim spokojnego i zdrowego tygodnia.  Szczęść Boże.

Diezecja Włocławska

Kontakt
📍   Św. Jana 3, 87-800 Włocławek
✉️ E-mail: swjan@diecezja.wloclawek.pl
📞     Tel.: 667 565 774