Slider

Uroczystość Trójcy Najświętszej

7.06.2020

 

 1. Dzisiejsza uroczystość jest swoistym usystematyzowaniem prowadzonej przez apostołów ewangelizacji. Przypomina, że przedmiotem naszej wiary jest Jeden Bóg w trzech osobach: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.
 2. W tym tygodniu uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwana Bożym Ciałem. Uroczystość ta połączona jest z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, ulicami ludzkich osiedli. Obchodzona jest jako swoiste nawiedzenie przez Chrystusa miejsc w których wierni mieszkają i pracują. Uroczystości towarzyszy oktawa z procesją.
 3. Jak już wcześniej informowaliśmy, ze względów epidemiologicznych nie będzie wspólnej procesji przez miasto. Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00; 9.30; 11.00; a po południu o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja, ale tylko dookoła naszej świątyni. Natomiast procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą jak w ubiegłych latach po Mszy św. o godz. 18.00, w połączeniu z nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego. Na uroczystości, zarówno w sam dzień Bożego Ciała, jak i w oktawie zapraszamy parafian, gości, a przede wszystkim asystę procesyjną w pełnym składzie.
 4. Ponadto w tym tygodniu, w: poniedziałek –wspomnienie św. Jadwigi Królowej, środa – wspomnienie bł. Bogumiła, sobota – św. Antoniego Padewskiego (odpust w klasztorze)
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: 
  1. - Artur Adrian Adamski, st. wolnego i Agata Martyna Szymańska, st. wolnego, oboje zam. we Włocławku par. katedralna, zap. I;
  2. - Sławomir Piotr Zapiec, st. wolnego, zam. Włocławek par. św. Stanisława i Paulina Maria Suchomska, st. wolnego, zam. Włocławek par. Najświętszego Serca Jezusowego, zap. I;
  3. - Łukasz Kamiński, st. wolnego i Ewelina Żywocińska, st. wolnego, oboje zam. Włocławek par. Najświętszego Serca Jezusowego, zap. I.
  4. Jeżeli ktoś znałby przeszkody do zawarcia tych małżeństw proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.
 1. W ostatnim czasie wyszedł kolejny tom VIII, Włocławskiego Słownika Biograficznego, w którym zostały umieszczone dwa artykuły o osobach związanych z naszą parafią, a mianowicie: ks. Feliks Mikulski – proboszcz parafii w latach 1913-1933 i Roch Stańczak – organista w naszej parafii w latach 1908-1935.
 2. Można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Idziemy”.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy, za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, czy to na tacę, czy też w inny sposób. Bóg zapłać.

 

 

Intencje mszalne 8 – 14.06.2020

 Poniedziałek

  7.00 + Stefan Otoliński

 18.00

 Wtorek

  7.00

 18.00  W int. uczestników kręgu biblijnego

 Środa

  7.00

 18.00   O Boże błogosławieństwo dla ks. Stanisława w 20. rocznicę święceń

 Czwartek

  8.00 +

  9.30 + Stefan Otoliński – od prawnuków

11.00   za Parafian

 18.00 + Władysław, Helena, Bolesław Winniccy, Alicja, Zygmunt, Andrzej, Krzysztof Krajkowscy

 Piątek

  7.00

 18.00 + Stefan Otoliński – od wnuczki Karoliny z rodziną i wnuka Rafała

 Sobota

  7.00 

 18.00 + Irena Antonowicz – od syna z rodz.

 Niedziela

  8.00

  9.30  + Zofia Składanowska (61.r.śm.), zm. z rodzin: Składanowskich i Ziółkowskich

 11.00  O Boże błog. i zdrowie dla Mieczysławy i Stanisława

 12.30  + Maria Ważbińska – od Mieczysławy i Marka Barankiewicz z rodziną

 18.00

Telefon do kancelarii: 

518-014-782

518-014-968

Jak dojechać:

 

© 2019 Parafia Świętego Jana Chrzciciela we Włocławku - Desing by Krzemo